Naatriumhüpoklorit 12-15% (CAS 7681-52-9)

12.00700.00

Desinfitseerimine COVID-19 juurest tuleks teha 0,1-0,5% naatriumhüpokloridi lahusega (WHO ja terviseamet soovitus)

Choose An Option...
5 L plastkanister
25 L plastkanister
200 L (Ei sisalda konteineri hinda)
500 L (Ei sisalda konteineri hinda)
1000 L (Ei sisalda konteineri hinda)

Kirjeldus

EINECS 231-668-3

Desinfitseerimine COVID-19 juurest tuleks teha 0,1-0,5% naatriumhüpokloridi lahusega (WHO ja terviseamet soovitus)

Kirjeldus:

Naatriumhüpoklorit (naatriumhüpokloorne, naatriumhüpokloriid) on anorgaaniline ühend, hüpokloorhappe naatriumisool. Soola vesilahuse triviaalne (ajalooline) nimi on “labarraca vesi” või “javelic vesi”.

Vabas olekus olev ühend on väga ebastabiilne, seda kasutatakse tavaliselt suhteliselt stabiilse NaOCl · 5H2O-pentahüdraadi või vesilahuse kujul, millel on iseloomulik terav kloorilõhn ja millel on kõrged söövitavad omadused.

Sellel on antiseptiline ja desinfitseeriv toime. Seda kasutatakse majapidamises ja tööstuses kasutatava pleegitus- ja desinfitseerimisvahendina, vee puhastamise ja desinfitseerimise vahendina, oksüdeeriva ainena mõnes tööstusliku keemilise tootmise protsessis. Bakteritsiidse ja steriliseeriva ainena kasutatakse seda meditsiinis, toiduainetööstuses ja põllumajanduses.

Rakendus meditsiinis.

Kaasaegses meditsiinipraktikas kasutatakse naatriumhüpokloriti antiseptilisi lahuseid peamiselt välispidiseks ja kohalikuks kasutamiseks viirusevastase, seenevastase ja bakteritsiidse ainena naha, limaskestade ja haavade ravimisel. Hüpoklorit on aktiivne paljude gram-positiivsete ja gramnegatiivsete bakterite, kõige patogeensemate seente, viiruste ja algloomade vastu, kuigi vere või selle komponentide juuresolekul selle efektiivsus väheneb.

Hambaravis kasutatakse endodontoloogias kõige sagedamini naatriumhüpokloritit antiseptilise niisutuslahusena (0,5–5,25% NaOCl kontsentratsioon). NaOCl-i populaarsuse määrab lahuse üldine kättesaadavus ja madalad kulud, samuti bakteritsiidne ja viirusevastane toime selliste ohtlike viiruste nagu HIV, rotaviirus, herpesviirus, A- ja B-hepatiit vastu. On tõendeid naatriumhüpokloriti kasutamisest viirushepatiidi ravis: sellel on lai viirusevastaste ravimite valik, võõrutus- ja antioksüdantsed toimed. NaOCl lahuseid saab kasutada teatavate meditsiiniseadmete, patsiendihooldustoodete, roogade, pesu, mänguasjade, tubade, kõva mööbli ja sanitaartehniliste materjalide steriliseerimiseks. Suure söövitavuse tõttu ei kasutata hüpokloriti metalliseadmete ja tööriistade jaoks. Märgime ka naatriumhüpokloriti lahuste kasutamist veterinaarmeditsiinis: neid kasutatakse loomakasvatushoonete desinfitseerimiseks.

Tööstuslik rakendus.

Kasutage tööstusliku pleegitusainena.

Naatriumhüpokloriti kasutamine pleegitusainena on joogivee desinfitseerimise ja puhastamise kõrval üks prioriteetseid tööstusliku kasutamise valdkondi.

Tavaliselt kasutatakse valgendina tööstuslikel eesmärkidel NaOCl vesilahuseid, mis sisaldavad 10–12% toimeainet.

Naatriumhüpokloritit kasutatakse laialdaselt pleegitus- ja plekieemaldajana tekstiilitööstuses ning tööstuslikes pesumajades ja keemiliste puhastusvahendites. Seda saab ohutult kasutada mitut tüüpi kangaste jaoks, sealhulgas puuvill, polüester, nailon, atsetaat, lina, viskoos ja muud. See on väga efektiivne pinnase jälgede ja mitmesuguste plekide eemaldamiseks, sealhulgas veri, kohv, ürdid, sinep, punane vein jne.

Naatriumhüpokloritit kasutatakse ka tselluloosi- ja paberitööstuses puidumassi pleegitamiseks. NaOCl pleegitamine järgneb tavaliselt kloorimisetapile ja on üks puidu keemilise töötlemise etappe, mida kasutatakse paberimassi kõrge valgesuse saavutamiseks. Kiuliste pooltoodete töötlemine toimub hüpokloritiga pleegitamise spetsiaalsetes tornides leeliselises keskkonnas (pH 8–9), temperatuuril 35–40 ° C, 2–3 tundi. Selle protsessi käigus oksüdeeritakse ja klooritakse ligniin, samuti hävitatakse orgaaniliste molekulide kromofoorrühmad.

Kasutage tööstusliku desinfektsioonivahendina.

Võib kasutada tapamajades, lihalõikusruumides, kalatööstuses, kodulindude tööstuses, valmistoidu tööstuses, meiereides, õlletehastes, joogitööstuses ja aedviljatööstuses. Kana-, sea-, veise- ja kalaliha ning aedviljadega seotud mustuse eemaldamiseks. Tööpindadele, põrandatele seintele, masinatele ja konveieritele.

pH 14

Naatriumhüpokloriti laialdast kasutamist tööstusliku desinfektsioonivahendina seostatakse peamiselt järgmiste valdkondadega:

joogivee desinfitseerimine enne teenimist linna veevarustuse jaotussüsteemis;

vee desinfitseerimine ja algitsiidne töötlemine basseinides ja tiikides;

olme- ja tööstusreovee puhastamine, puhastamine orgaanilistest ja anorgaanilistest lisanditest;

õlle-, veinitootmise ja piimatööstuses – süsteemide, torustike, paakide desinfitseerimine;

teravilja fungitsiidne ja bakteritsiidne töötlemine;

kalatiikide vee desinfitseerimine;

tehniliste ruumide desinfitseerimine.

Hüpoklorit desinfitseerimisvahendina on osa mõnest automaatse nõudepesemisvahendi tööriistast ja muudest vedelatest sünteetilistest pesuainetest.

Pakkimine:

5 põlenud plastkanister

25 valgustatud plastkanistrit

200 valgustatud plastist tünn ÜRO

500 litrit ÜRO konteiner

1000 litit ÜRO konteiner

Ladustamine:

Hoidke toodet temperatuuril vahemikus 0 ° C kuni +15 ° C ja ärge jätke seda otsese päikesevalguse kätte.

Füüsikalised omadused:

See lahustub vees.

Tihedus: 1,20 g / cm3 + -0,05 temperatuuril 20 kraadi C

Värvus: selge kahvatu rohekaskollane vedelik

Lõhn: tugev kloori lõhn

Lisainfo

Kaal -
Saadaval kogused

5 L plastkanister, 25 L plastkanister, 200 L (Ei sisalda konteineri hinda), 500 L (Ei sisalda konteineri hinda), 1000 L (Ei sisalda konteineri hinda)