Metüleenkloriid (CAS 75-09-2)

0.0020.00

Muud nimetused: metüleenkloriid, diklorometaan

Kirjeldus:
Populaarne tööstuslik lahusti on metaanist saadud orgaaniline ühend. Liikuv läbipaistev värvitu vedelik, lenduv, iseloomuliku terava, magusa eetri lõhnaga. Vees lahustub kergelt. See lahustub hästi orgaanilistes lahustites. Kuumas vees lahustatuna see laguneb, lagunedes soolhappeks ja formaldehüüdiks. Madal toksilisus võrreldes teiste lahustitega. Reageerib klooriga, saades kloroformi. Reageerib teiste halogeenidega: jood, broom. Koostoimed ammoniaagi alkohoolsete ja vesilahustega. Ammoniaagi vesilahusega reageerimise tulemusena saadakse sipelghape ja vesinikkloriidhapped ning metüülamiin. Reageerib aromaatsete süsivesinikega nagu benseen.

CAS: 75-09-2

Metüleenkloriid tootekirjaldus (TDS)

Choose An Option...
5 L plastkanister
25 L plastkanister
200 L (Ei sisalda konteineri hinda)
500 L (Ei sisalda konteineri hinda)
1000 L (Ei sisalda konteineri hinda)

Kirjeldus

Rakendus ja kasutamine:
Reaktiiv on teiste orgaaniliste lahustitega võrreldes palju vähem toksiline, seda on lihtne eemaldada, selle hind on madal, seetõttu kasutatakse seda paljudes tööstusharudes, sealhulgas toiduainetööstuses ja farmaatsiatoodetes.
• Keemiatööstuses kasutatakse seda sünteetiliste polümeeride tootmiseks, näiteks polüuretaanvahud (puhumisaine), poroloon, sünteetilised kiud; vormid plastikust.
• Diklorometaanist saadud keemiatoodete tootmiseks.
• tööstusliku lahustina metallpindade puhastamiseks ja rasvatustamiseks; on osa aerosoolvärvidest; akrüülklaasi ja mitmesuguste plastide, välja arvatud polüetüleen ja polüpropüleen, liimimiseks; rasvade, vaikude, bituumeni lahusti.
• Toiduainetööstuses – lahusti ekstraheerimiseks, näiteks kofeiini saamiseks kohviubadest, humalast.
• Ravimites askorbiinhappe valmistamiseks.
• Laboripraktikas veekvaliteedi analüüside tegemiseks benseeni, ammoniaagi, nitritite ja nitraatide, kloori, toksiliste metallide ja paljude muude kahjulike lisandite esinemise suhtes. Kromatograafias.
• Osa külmutusagensitest.
• Vanade lakkide ja värvide eemaldamiseks kõigilt pindadelt.
• Fotograafias – foto- ja filmifilmide töötlemiseks.

Füüsikalised omadused
Molaarmass – 84,9 g / mol,
tihedus – 1,326 g / cm3.
Termilised omadused:
Sulamistemperatuur -96,7 ° C,
keemistemperatuur 40 ° C,
leekpunkt 14 ° C
Keemiline valem: CH2Cl2

Lisainfo

Kaal -