Metüületüülketoon MEK (CAS 78-93-3)

0.00980.00

Butanoon , tuntud ka kui metüületüülketoon ( MEK ), on orgaaniline ühend valemiga CH3C (O) CH2CH3 . Sellel värvitu vedelal ketoonil on terav lõhn, mis meenutab butterscotch ja atsetooni . See on tööstuslikult toodetud laiaulatuslikul kujul ja looduses ka väikestes kogustes. See on vees lahustuv ja seda kasutatakse tavaliselt tööstuslikus lahustis.

Butanooni võib toota 2-butanooli oksüdeerimise teel. Katalüsaatori abil 2-butanooli dehüdrogeenimist katalüüsitakse vask, tsink või pronks:

CH3CH (OH) CH2CH3 → CH3C (O) CH2CH3 + H2

CAS: 78-93-3

Methyl ethyl ketone tootekirjeldus (TDS)

Choose An Option...
0,5 L metall pudel
5 L plastkanister
10 L plast kanister
20 L metall kanister UN
25 L plastkanister
200 L (Ei sisalda konteineri hinda)
500 L (Ei sisalda konteineri hinda)
1000 L (Ei sisalda konteineri hinda)

Kirjeldus

Seda kasutatakse aastas umbes 700 miljoni kilogrammi tootmiseks. Muud sünteesid, mida on uuritud, kuid ei ole rakendatud, hõlmavad Wackeri 2-buteeni oksüdeerumist ja isobutüülbenseeni oksüdeerimist, mis on analoogne atsetooni tööstusliku tootmisega. Kumeeniprotsessi saab kasutada atsetooni asemel fenooli ja butanooni tootmiseks.

Rasvise raskbensiini vedelas faasis oksüdeeritakse ja Fischeri-Tropschi reaktsioon tekitab hapnikuga segusid, millest 2-butanoon ekstraheeritakse fraktsioneerimise teel.

Butanooni on biosünteesinud mõned puud ja leitud mõnes puu- ja köögiviljas väikestes kogustes. See vabaneb autost ja veokist väljatõmbetest õhku.

Lahustitena
Butanoon on tõhus ja tavaline lahusti ning seda kasutatakse kummide , vaikude , tselluloosatsetaadi ja nitrotsellulooskatte ja vinüülkiletites sisaldavate protsesside puhul . Sel põhjusel leiab ta seda plasti, tekstiili, parafiinvahuse tootmisel ja kodumajapidamistes kasutatavates toodetes nagu lakk , lakid , värvi eemaldaja, denatureeritud alkoholi denatureeriv aine , liimid ja puhastusvahendid. Sellel on atsetooni suhtes samad lahustiomadused, kuid keeb kõrgema temperatuuri juures ja selle aurustumismäär on tunduvalt aeglasem. Erinevalt atsetoonist moodustab ta aseotroopsi veega, muutes selle kasulikuks niiskuse aseotroopseks destilleerimiseks teatud rakendustes. Butanooni kasutatakse ka kustutatava värvaine lahustiga kuiva kustutamise markerites .

Plastkeevitusainetena
Kuna butanoon lahustab polüstüreeni ja paljusid teisi plastikke, müüakse seda mudeli tsemendina, et kasutada mastaabisisese mudelkomplektide osi . Kuigi tihti loetakse see liimiks , toimib see selles kontekstis keevisainena.

Muud Kasutusalad
Butanoon on metüületüülketoonperoksiidi eellane, mis on teatud polümerisatsiooni reaktsioonide katalüsaator, näiteks küllastumata polüestervaigute ristsidestamine. Dimetüül-glüoksiimi saab valmistada butanoonist esmalt reaktsiooniga etüülnitritiga, et saada diatsetüülmonoksiim, seejärel viiakse see dioksiimiks

Lisainfo

Kaal -