Naatriumkarboksümetüültselluloos (CAS 9000-11-7)

0.00

Naatriumkarboksümetüültselluloos (CAS 9000-11-7)

Karboksümetüültselluloos (CMC) või tsellulooskumm on tselluloosi derivaat, mille karboksümetüülrühmad (-CH2-COOH) on seotud tselluloosi selgroo moodustavate glükopüranoosi monomeeride hüdroksüülrühmadega. Seda kasutatakse sageli naatriumsoolana, naatriumkarboksümetüültselluloosina. Varem turustati seda nimega Tylose, mis on SE Tylose registreeritud kaubamärk.

CMC -d kasutatakse toidus E -numbri E466 või E469 all (kui see ensümaatiliselt hüdrolüüsitakse) viskoossuse modifitseerija või paksendajana ning emulsioonide stabiliseerimiseks erinevates toodetes, sealhulgas jäätises. See on ka paljude toiduks mittekasutatavate toodete koostisosa, näiteks hambapasta, lahtistid, dieedipillid, veepõhised värvid, pesuvahendid, tekstiilide suurused, korduvkasutatavad pakendid ja mitmesugused paberitooted. Seda kasutatakse peamiselt seetõttu, et sellel on kõrge viskoossus, see on mittetoksiline ja seda peetakse üldiselt hüpoallergeenseks, kuna peamiseks allikakiuks on kas okaspuidust paberimass või puuvillane lint. CMC -d kasutatakse laialdaselt gluteenivabades ja madala rasvasisaldusega toiduainetes. Pesuvahendites kasutatakse seda pinnasuspensiooni polümeerina, mis on mõeldud puuvillale ja muudele tsellulooskangastele ladestamiseks, luues pesulahuses olevale pinnasele negatiivselt laetud barjääri. Oftalmoloogias kasutatakse CMC -d kunstpisarate määrdeainetena kuivade silmade raviks. Raske kuiva silma sündroomi või Meibomia näärmete düsfunktsiooni (MGD) raviks võib osutuda vajalikuks ulatuslik ravi.

CMC-d kasutatakse ka paksendajana, näiteks õlipuurimistööstuses puurimuda koostisosana, kus see toimib viskoossuse modifitseerijana ja veepeetusainena. Naatriumi CMC -d (Na CMC) kasutatakse näiteks küülikute alopeetsia negatiivse kontrollina.

Tselluloosist (nt puuvillast või viskooskiust) valmistatud silmkoekangast saab muuta CMC -ks ja kasutada erinevates meditsiinilistes rakendustes.

Choose An Option...
25 kg kott
Tootekood: - Kategooriad: ,

Kirjeldus

Info

Tööstusharud: kodukeemia
CAS number: 9000-11-7
Keemiline valem: [C6H7O2 (OH) 3-x (OCH2COONa) x] N
Tollitariifikood: 39123100

Muud füüsilised omadused

pH: 8,0-10,0 (1%)
Suhteline tihedus: 1560 kg/m3

Lisainfo

Mõõtmed -
Saadaval kogused

25 kg kott