Kaaliumhüdroksiid (helbed) (CAS 1310-58-3)

0.003 750.00

Kaaliumhüdroksiid, Leelis, Kaustiline sooda

Kaaliumhüdroksiid, tuntud ka kui leelis, on anorgaaniline ühend keemilise valemiga KOH. Seda nimetatakse tavaliselt kaustiliseks kaaliumiks. Seda kasutatakse mitmesugustes keemiatööstuses, tööstuses ja tootmises. Kaaliumhüdroksiid on ka teiste kaaliumiühendite eelkäija. Kaaliumhüdroksiidi kasutatakse toidus pH reguleerimiseks, stabilisaatorina ja paksendajana.
Lisaks eelmainitud kasutusaladele kasutatakse kaaliumhüdroksiidi ka seebi valmistamisel, leelispatareide elektrolüüdina ning galvaanilise katmise, litograafia ning värvi- ja lakieemaldajatena. Vedelad kanalisatsioonipuhastusvahendid sisaldavad 25 kuni 36% kaaliumhüdroksiidi. Värvusetud, väga hügroskoopsed kristallid, kuid vähem hügroskoopsed kui naatriumhüdroksiid.

Choose An Option...
Muu
25 kg kott
1000 kg

Kirjeldus

Rakendus ja kasutamine:
Teiste kaaliumiühendite eelkäija
Paljud kaaliumisoolad valmistatakse neutraliseerimisreaktsioonide abil, milles osaleb KOH. Karbonaadi, tsüaniidi, permanganaadi, fosfaadi ja mitmesuguste silikaatide kaaliumisoolad valmistatakse kas oksiidide või hapete töötlemisel KOH-ga. Väetistes on soovitav kaaliumfosfaadi kõrge lahustuvus.

Pehmete seepide tootmine
Rasvade seebistamist KOH-ga kasutatakse vastavate “kaaliumseepide” valmistamiseks, mis on pehmemad kui tavalisemad naatriumhüdroksiidist saadud seebid. Oma pehmuse ja suurema lahustuvuse tõttu vajavad kaaliumseebid veeldamiseks vähem vett ja võivad seega sisaldada rohkem puhastusvahendeid kui veeldatud naatriumseebid.

Toidutööstus
Toiduainetes toimib kaaliumhüdroksiid toidu paksendajana, pH reguleeriva ainena ja toidu stabilisaatorina. FDA peab seda (otsese inimtoidu koostisosana) üldiselt ohutuks, kui seda kombineerida hea tootmistava kasutustingimustega. E-numbrite süsteemis on see tuntud kui E525.

Niširakendused
Nagu naatriumhüdroksiid, meelitab kaaliumi hüdroksiid arvukalt spetsiaalseid rakendusi, mis praktiliselt kõik tuginevad selle kui tugeva keemilise aluse omadustele ja sellest tulenevalt võimele lagundada paljusid materjale. Näiteks protsessis, mida tavaliselt nimetatakse “keemiliseks tuhastamiseks” või “resomatsiooniks”, kiirendab kaaliumhüdroksiid pehmete kudede, nii loomsete kui ka inimeste, lagunemist, jättes selja taha ainult luud ja muud kõvad koed. Putukate anatoomia peenstruktuuri uurida soovivad entomoloogid võivad selle protsessi rakendamiseks kasutada KOH 10% vesilahust.

Keemilises sünteesis juhitakse KOH ja NaOH kasutamise vahel valikut saadud soola lahustuvusest või kvaliteedi säilimisest.

Kaaliumhüdroksiidi söövitavate omaduste tõttu on see kasulik koostisosa ainetes ja preparaatides, mis puhastavad ja desinfitseerivad pindu ja materjale, mis võivad KOH-i korrosioonile vastu seista.

KOH-d kasutatakse ka pooljuhtkiibide valmistamiseks. Vaata ka: anisotroopne märg söövitus.

Kaaliumhüdroksiid on sageli maniküüriprotseduurides kasutatavate keemiliste küünenaha eemaldajate peamine toimeaine.

Kuna agressiivsed alused, nagu KOH, kahjustavad juuksevõlli küünenahka, kasutatakse kaaliumhüdroksiidi juuste keemiliseks abistamiseks loomanahkadest. Nahti leotatakse mitu tundi KOH ja vee lahuses, et valmistada neid päevitusprotsessi karvavabaks etapiks. Sama efekti kasutatakse ka raseerimise ettevalmistamisel inimese juuste nõrgendamiseks. Preshave tooted ja mõned raseerimiskreemid sisaldavad kaaliumhüdroksiidi, et sundida juukse küünenahka avama ja toimima hügroskoopse vahendina, et meelitada vett juuksevõlli ja sundida seda, kahjustades juukseid veelgi. Selles nõrgenenud olekus lõikab juukseid kergemini habemenuga.

Kaaliumhüdroksiidi kasutatakse mõnede seeneliikide tuvastamiseks. Seenelihale kantakse 3–5% KOH vesilahust ja teadlane märgib, kas liha värvus muutub või mitte. Teatud lõpuste seente, puravike, polüpooride ja samblike liigid on selle värvimuutusreaktsiooni põhjal tuvastatavad.

Pakend:

25kg kott
Ladustamine:
Hoida kuivas kohas.

Füüsikalised omadused:
Vorm: helbed
Sulamistemperatuur: 360 ° C
Keemistemperatuur: 1327 ° C
CAS: 1310-58-3
EC: 215-181-3
UN: 1813

Lisainfo

Kaal -
Mõõtmed -
Saadaval kogused

Muu, 25 kg kott, 1000 kg