Dietanolamiin (CAS 111-42-2)

0.00

DEA kasutatakse pindaktiivse ainena ja korrosiooni inhibiitorina. Seda kasutatakse vesiniksulfiidi ja süsinikdioksiidi eemaldamiseks maagaasist.

Nafta rafineerimistehastes kasutatakse vesiniksulfiidi hapendatud gaasist eemaldamiseks üldiselt vesilahuses DEA-d. Sellel on eelis sarnase amiini etanoolamiini suhtes, kuna sama korrosioonipotentsiaal võib kasutada kõrgemat kontsentratsiooni. See võimaldab rafineerimistehastel vesiniksulfiidi puhastada madalama ringluses oleva amiiniga, vähendades üldist energiakulu.

DEA on morfoliini tootmisel kasutatav keemiline lähteaine.

CAS 111-42-2

Choose An Option...
0,5 L metall pudel
5 L plastkanister
10 L plast kanister
20 L metall kanister UN
25 L plastkanister
200 L (Ei sisalda konteineri hinda)
500 L (Ei sisalda konteineri hinda)
1000 L (Ei sisalda konteineri hinda)

Kirjeldus

Dietanoolamiin, sageli lühendatud kui DEA või DEOA, on orgaaniline ühend valemiga HN (CH2CH2OH) 2. Puht dietanoolamiin on toatemperatuuril valge tahke aine, kuid selle kalduvus imeda vett ja supersukulti tähendab seda, et see on tihti värvitu viskoosne vedelik. Dietanoolamiin on polüfunktsionaalne, mis on sekundaarne amiin ja diool. Nagu teised orgaanilised amiinid, on dietanoolamiin nõrk alus. Sekundaarsete amiinide ja hüdroksüülrühmade hüdrofiilsete omaduste peegeldamine DEA lahustub vees. DEA-st valmistatud amiidid on sageli ka hüdrofiilsed. Rahvusvaheline Vähiuurimiskeskus on hiljuti klassifitseerinud kemikaali kui “inimestele tõenäoliselt kantserogeenset (rühma 2B)”.

Lisainfo

Kaal -
Mõõtmed -