Etüleenglükool: kuidas lahjendada?

Etüleenglükool: kuidas lahjendada?

MasterChemi Etüleenglükool on madalate külmumistemperatuuridega küttesüsteemidele sobilik vedelik. See on saadaval erineva kontsentratsiooniga,kas kasutamiseks valmis glükoolilahuste kujul või eellahjendamist vajava kontsentraadi kujul.

Sõltuvalt eeldatavatest töötingimustest valitakse teatud külmumistemperatuuriga lahus. Kui ostsite valmis madala kontsentratsiooniga (20–35%) vees-glükoolilahuse ja selle külmakindlus vastab süsteemi nõuetele, siis pole seda vaja lahjendada.

Kui valitakse kontsentraat või lahus, mille põhiaine sisaldus on üle 40%, on soovitatav seda enne kasutamist lahjendada. Antifriisi kõrged kontsentratsioonid sobivad ainult Kaug-Põhja tingimustes; pehmemas kliimas on vaja koostise lahjendamist.

Etüleenglükool: millega lahjendada?

Etüleenglükooli tuleb lahjendada destilleeritud või pehme veega, kus on lisatud minimaalselt lisaineid (eriti kaltsiumi- ja magneesiumisooli). Vastasel juhul põhjustavad kõvadussoolad sette moodustumist, mis mõjutab negatiivselt jahutus- või küttesüsteemi.

Kui jahutusvedelik sisaldab korrosioonivastaseid lisandeid, on seda lubatud lahjendada veega, mille kõvadus ei ületa 5 mg / ekv. Sellisel juhul peab vedelik enne süsteemi lisamist settima.

Tootjad ei soovita lahjendamata etüleenglükooli baasil antifriisi valada kütte- või jahutussüsteemidesse: selle viskoossus on kõrge, mis kahjustab vedelike ringlust torudes. Lisaks on sellel kõrge külmumistemperatuur. Antud puudus tuleb vee lisamisega parandada.

Optimaalseks temperatuuriks, mille juures lahjendatud etüleenglükool hakkab külmuma, peetakse -25 ° C või -30 ° C, kaheahelaste katlade puhul -20 ° C.

Alltoodud tabel aitab kindlaks teha, kuidas lahjendada etüleenglükooli:

KristalliseerumineEtüleenglükool (l)Vesi (l)
-20 ° C5460
-25 ° C6040
-30 ° C6535
-40 ° C7723

Glükooli ja vee proportsioonid tuleks eelnevalt kindlaks määrata. Nende vedelike täitmine peab toimuma kordamööda väikeste portsjoonidena, kuni saavutatakse süsteemis vajalik rõhutase.

On veel üks viis – torude täitmiseks, juba lahjendatud jahutusvedelikuga läbi äravoolukraani, kasutades vibratsioonipumpa. Sellisel juhul segatakse glükool veega nõutavas proportsioonis spetsiaalses anumas.

Aitame teil alati toru läbimõõdu ja pikkuse põhjal arvutada vajaliku lahuse mahu.

Kirjeldus:

Rakendus ja kasutamine:

Füüsikalised omadused:

Ettevaatusabinõud:

Antifriis on väga mürgine, seetõttu on selle kasutamine soovitatav ainult suletud süsteemides. Kaheahelaste katlade puhul võib etüleenglükool sattuda kuuma veevarustussüsteemi.

Etüleenglükooli või selle lahuse valamisel on vaja kasutada isikukaitsevahendeid: maski, kummikindaid ja prille. Kasutamise ajal on vaja täielikult välistada inimeste kontakti jahutusvedelikuga.

Ärge kasutage reaktiivi soojuskandjana väikestele lastele ligipääsetavates kohtades. Ebameeldiva lõhna puudumise tõttu ja magusamaitse pärast võib see meelitada laste tähelepanu ja tagajärjed võivad olla eluohtlikud.

Kui juhtus jahutusvedeliku lekke, tuleb asendada kõik elemendid, mis on kokku puutunud etüleenglükooliga, sest need muutuvad hiljem mürgiste aurude allikateks.

  1. ETHYLENE GLYCOL (5L, 10L, 20L, 25L, 200L, 640L, 1000L)