ETÜLEENGLÜKOOL (CAS 107-21-1)

0.001 450.00

Etüleenglükool (1,2-dioksüetaan, glükool, etaandiool-1,2) on magusamaitse ja lõhnatu värvitu hügroskoopne õline vedelik. See saadakse etüleeni niisutamisel fosfor- või väävelhapete juuresolekul. Etüleenglükool seguneb hästi vee ja alkoholiga. Sellel on kõrged keemistemperatuurid ja madalad külmumistemperatuurid, mistõttu seda kasutatakse laialdaselt soojuskandjana kütte- ja jahutussüsteemides. Kontsentraadi kristalliseerimistemperatuur on kõrgem kui vesiglükoolilahustel, seetõttu tuleb see enne kasutamist lahjendada destilleeritud veega.

CAS: 107-21-1

Etüleenglükooli tootekirjeldus (TDS)

Choose An Option...
0,5 L metall pudel
5 L plastkanister
10 L plast kanister
20 L metall kanister UN
25 L plastkanister
200 L (Ei sisalda konteineri hinda)
500 L (Ei sisalda konteineri hinda)
1000 L (Ei sisalda konteineri hinda)

Kirjeldus

Kasutusala
Etüleenglükoolikontsentraati, mida saate osta MasterChemilt, kasutatakse pidurivedelike, antifriiside ja mootorsõidukite antifriiside koostisosana ning küttesüsteemide jahutusvedelikuna (peamiselt eramajades). Seda saab kasutada ka:
• arvutiprotsessorite jahutamine;
• värvainete lahustamine;
• erinevate ainete saamine keemiatööstuses kõrgel temperatuuril lahustina;
• tsellofaani, polüuretaanide ja muude polümeeride tootmine;
• nitroglükooli saamine;
• kondensaatorite tootmine, saades 1,4-dioksaani;
• kingalaki, klaasipuhastusvahendi jms tootmine;
• vedelik küttesüsteem
• vedelik küttesüsteem

Selle toote saate meilt osta nii ilma korrosioonivastaste lisandite ja värvaineteta kui ka koos nendega.

Ettevaatusabinõud
Kontsentreeritud etüleenglükool on väga mürgine aine, inimkeha mõju astme poolest kuulub see kolmandasse ohuklassi. Allaneelamisel kahjustab see kesknärvi ja eritussüsteemi. Reaktiiviga töötamisel on vaja kasutada spetsiaalseid kingi, riideid, plastklaase, respiraatorit ja kummikindaid.

Ladustamise ja transportimise tingimused
Etüleenglükoolikontsentraati tuleks hoida suletud originaalpakendis kuivades, soojendamata ventileeritud ruumides. Aegumiskuupäev – 60 kuud alates tootmiskuupäevast. Materjali saab transportida mis tahes transpordivahendiga kaetud sõidukites vastavalt seda tüüpi transpordile kehtestatud kaubaveo eeskirjadele.

Lisainfo

Kaal -