Trietanoolamiin (CAS 102-71-6)

0.002 440.00

Trietanoolamiin, ka Trolamiin (mõlemad kui TEOA, et eristada seda trietüülamiinist TEA-st) on viskoosne orgaaniline ühend, mis on nii tertsiaarne amiin kui ka triool. Triool on molekul koos kolme alkoholigrupiga. Trietanoolamiin on tugev alus.  1999. aastal toodi ligikaudu 150 000 tonni.  See on värvitu ühend, kuigi proovid võivad lisandite tõttu olla kollased.

CAS: 102-71-6

Trietanoolamiin tootekirjaldus (TDS)

Choose An Option...
0,5 L metall pudel
5 L plastkanister
10 L plast kanister
20 L metall kanister UN
25 L plastkanister
200 L (Ei sisalda konteineri hinda)
500 L (Ei sisalda konteineri hinda)
1000 L (Ei sisalda konteineri hinda)

Kirjeldus

Tootmine

Trietanoolamiin saadakse etüleenoksiidi ja ammoniaagi vesilahuse reageerimisel, samuti toodetakse etanoolamiini ja dietanoolamiini. Toote suhet saab reguleerida, muutes reagentide stöhhiomeetriat

Etüleenoksiidi reaktsioon ammoniaagiga. Reaction of ethylene oxide with ammonia.png

Trietanoolamiini kasutatakse peamiselt pindaktiivsete ainete valmistamiseks, näiteks emulgaatoriteks. See on koostisainete ühine koostisosa, mida kasutatakse nii tööstus- kui ka tarbekaupade jaoks. Trietanoolamiin neutraliseerib rasvhappeid, reguleerib ja puhastab pH-d ja lahustab õlid ja muud koostisosad, mis ei ole vees täielikult lahustuvad. Trietanoolammooniumsoolad on mõnel juhul lahustuvad leelisemetallide sooladest, mida võib muul viisil kasutada, ning tulemuseks on vähem leeliselisi produkte kui leelismetalli hüdroksiidide kasutamine soola moodustamiseks. Mõned ühised tooted, milles on leitud trietanoolamiini, on päikesekaitsetõstmed, vedelad pesupesemisvahendid, nõudepesuvahendid, üldised puhastusvahendid, käsitsi puhastusvahendid, poleerimisvahendid, metallitöötlemisvedelikud, värvid, habemeajamiskreem ja trükivärvid.

Tsemendi tootmine

Trietanoolamiini kasutatakse ka tsemendiklinkri jahvatamisel orgaanilisandina (0,1 massiprotsenti). See hõlbustab lihvimisprotsessi, takistades pulbide aglomeratsiooni ja katmist pallide ja veskisepinna pinnal.

Kosmeetika ja meditsiin

Erinevaid kõrvahaigusi ja nakkusi ravitakse triatanoolamiini polüpeptiid-oleaat-kondensaadiga, näiteks Ameerika Ühendriikides, Cerumenex’iga. Farmaatsiatööstuses on trietanoolamiin mõne eardropsi toimeaine, mida kasutatakse impregneeritud kõrvapäikese raviks. Samuti toimib see paljudes erinevatesse kosmeetikatoodetesse pH tasakaalustajana, alates puhastuskreemidest ja piimast, naha vedelikust, silmade geelidest, niisutajatest, šampoonidest, raseerimisvahudest jmt. TEOA on suhteliselt tugev alus: 1% lahuse pH on ligikaudu 10, naha pH on väiksem kui pH 7, ligikaudu 5,5-6,0. TEOA-st põhinevad puhastuspiimakompositsioonid on meigi eemaldamisel eriti head.

Lisainfo

Kaal -
Mõõtmed -