Silikoonõli (CAS 63148-62-9)

0.00

Silikooniõli (CAS 63148-62-9)

Silikoonõli on mis tahes vedel polümeriseeritud siloksaan, millel on orgaanilised külgahelad. Kõige olulisem liige on polüdimetüülsiloksaan. Need polümeerid pakuvad kaubanduslikku huvi nende suhteliselt kõrge termilise stabiilsuse ja määrdeomaduste tõttu.

Silikooniõlisid kasutatakse peamiselt määrdeainetena, termiliste õlide või hüdraulikavedelikena. Need on suurepärased elektriisolaatorid ja erinevalt nende süsiniku analoogidest on mittesüttivad. Nende temperatuuristabiilsus ja head soojusülekande omadused võimaldavad neid laialdaselt kasutada laborites küttevannide (õlivannide) soojendamiseks, mis asetatakse pliidiplaadi segistite peale, aga ka külmkuivatites külmutusagensitena. Silikoonõli kasutatakse tavaliselt ka töövedelikuna armatuurlaudades, märgtrafodes, difusioonipumpades ja õliga täidetud kütteseadmetes. Lennunduskasutus hõlmab välist jahutusvedeliku ahelat ja rahvusvahelise kosmosejaama Zvezda mooduli radiaatoreid, mis tõrjuvad ruumi vaakumis soojust.

Tsüklosiloksaanidena tuntud silikoonõlide klassil on palju samu omadusi, mis teistel mittetsüklilistel siloksaanvedelikel, kuid sellel on ka suhteliselt suur lenduvus, mistõttu on see kasulik paljudes kosmeetikatoodetes, näiteks higistamisvastases vahendis.

Mõned silikoonõlid, nagu simetikoon, on oma madala pindpinevuse tõttu tugevad vahutamisvastased ained. Neid kasutatakse tööstuslikes rakendustes, nagu destilleerimine või kääritamine, kus liigne vahukogus võib olla problemaatiline. Mõnikord lisatakse neid toiduõlidele, et vältida liigset vahutamist friteerimise ajal. Määrdeainetena kasutatavad silikoonõlid võivad olla tahtmatud vahueemaldajad (saasteained) protsessides, kus soovitakse vahtu, näiteks polüuretaanvahu valmistamisel.

Silikooniõli on koos boorhappega ka üks kahest Silly Putty peamisest koostisosast.

Choose An Option...
0,5 L metall pudel
5 L plastkanister
10 L plast kanister
20 L metall kanister UN
25 L plastkanister
200 L (Ei sisalda konteineri hinda)
500 L (Ei sisalda konteineri hinda)
1000 L (Ei sisalda konteineri hinda)
Tootekood: - Kategooriad: , ,

Kirjeldus

Info

Tööstusharud: kodukeemia, ehituskeemia

CAS number: 63148-62-9
Keemiline valem: (C2H6OSi) N

Lisainfo

Mõõtmed -
Saadaval kogused

0,5 L metall pudel, 5 L plastkanister, 10 L plast kanister, 20 L metall kanister UN, 25 L plastkanister, 200 L (Ei sisalda konteineri hinda), 500 L (Ei sisalda konteineri hinda), 1000 L (Ei sisalda konteineri hinda)