Etüülatsetaat (CAS 141-78-6)

0.0018.00

Muud nimetused: etüülatsetaat, etüületanaat
Kirjeldus:
Etüülatsetaat on etaanhappe etüülester, värvitu, lenduva vedela aine kujul, millel on terav puuviljalõhn. Mehaanilisi lisandeid pole. See on polaarne lahusti, millel on estriomadused. Seda saab lahustada metüülkarbinoolis, etüüleetris, benseenis, metüültrikloriidis, metüülbenseenis ja mõnes muus orgaanilises lahustis. Lahustumine on vees nõrgem. Etüülatsetaat lahustab tsellulooseetrid, õlipõhised vaigulakid, rasvad ja vahad.
Tööstuslikus mahus saamine toimub etanooli ja äädikhappe reaktsioonis. Etanooli on võimalik töödelda ka karbometüleeniga või sünteesida atsetaldehüüdist alumiiniumalkoksiidi katalüsaatori juuresolekul.

CAS 141-78-6

Tootekirjaldus (TDS)

Choose An Option...
0,5 L metall pudel
5 L plastkanister
10 L plast kanister
20 L metall kanister UN
25 L plastkanister
200 L (Ei sisalda konteineri hinda)
500 L (Ei sisalda konteineri hinda)
1000 L (Ei sisalda konteineri hinda)

Kirjeldus

Rakendus ja kasutamine:
Selle aine peamine roll on lahustumine (see võtab kolmandiku kogu toodetud etaanhappe etüülestrist). Etüülatsetaati eelistatakse teiste lahustite seas madala hinna, madala toksilisuse ja üsna talutava lõhna tõttu. See lahustab nitro- ja tselluloosatsetaati, vahasid ja rasvu, nitroglüftaal-, perklorovinüül-, epoksü-, polüester-, räniorgaanilisi lakke, värve, emaile ja puhastab ka trükkplaate. Seda kasutatakse trükiseadmete värvide ja lakkide, liimide ja tintide valmistamiseks. Koos piiritusega kasutatakse etüülatsetaati lahustina kunstnaha valmistamisel.
Etüülatsetaat on kõige populaarsem toksiline kemikaal. Kasutatakse putukate hävitamisel. Võrreldes sama kloroformiga, mida kasutatakse sarnasel eesmärgil, pehmendab etüülatsetaat rohkem ja muudab selle valmistamisel elastsemaks.
See on kuulus toidulisand E1504.
Etüülatsetaat on atsetoäädikhappe etüülestri sünteesi osaline.

Etüülatsetaat tööstuses
Etüülatsetaati või etaanhappe estrit kasutatakse laialdaselt erinevates tööstussektorites, täites suurt hulka ülesandeid:
– värvi ja laki, liimi, tselluloosi ja kunstnaha tootmisel töötab kirjutusmasinate tint lahustina. Lahusti toimib ka tindijooniste ja pealdiste rakendamisel pakkematerjalidele;
– farmaatsiatööstuses on see ravimite tootmisel reaktiivi ja reaktsioonikeskkonnana;
– alumiiniumfooliumi ja õhukeste alumiiniumlehtede loomisel – rasvaärastus;
– elektroonikatööstuses kasutatakse seda ka rasvaärastuseks ja ka puhastamiseks;
– toiduainetööstuses on see populaarne ekstraheerija (näiteks aitab kohvist kofeiini ekstraheerida). Lisaks kasutatakse seda külmade jookide, likööride, kondiitritoodete ja puuviljaessentside loomisel;
– kosmeetikatööstuses viiakse see maniküüritoodete koostisse, eriti küünte laki eemaldamiseks.
See kasutusala on tingitud kõigi ülaltoodud protsesside suhtelisest odavusest, madalast toksilisusest ja efektiivsusest.
Oma kõrge efektiivsuse ja funktsionaalsuse tõttu on etüülatsetaati nii laialdaselt kasutatud, võttes arvesse selle väikest toksilisust.

Füüsikalised omadused
Värvitu, terava eetrilõhnaga liikuv vedelik.
Molaarmass 88,11 g / mol,
sulamistemperatuur -83,6 ° C,
keemistemperatuur 77,1 ° C,
tihedus 0,9001 g / cm3.
Lahustub vees 12% (massi järgi), etanoolis, dietüüleetris, benseenis, kloroformis; moodustab veega topelt-aseotroopsed segud (keemistemperatuur 70,4 ° C, veesisaldus 8,2% massist)
Valem: C4H8O2

Lisainfo

Kaal -