Tõde ja saladused tootjalt klaasipesuvedeliku kohta.

Tõde ja saladused tootjalt klaasipesuvedeliku kohta.

Klaasipesuvedelikud ethanol and methanol MasterChem
Klaasipesuvedelik etanooli baasilKlaasipesuvedelik metanooli baasil
Lõhn1 (etanooli lõhnaga)4 (lõhnatu)
Mürgine/kahjulik3 (allaneelamisel kahjulik, hoida lastele kättesaamatus kohas)1 (allaneelamisel mürgine, kaitsta silmi, hoida lastele kättesaamatus kohas)
Hind1 (metanoolist kaks korda kallim)5 (etanoolist kaks korda odavam)
Pesemisomadused45
Alkoholi kontsentratsioon ja kokkuhoid klaasipesuvedeliku lahjendamisel45

Hinnang 5-punkti süsteemis, kus 5 on suurepärane ja 1 on väga halbPaljudele inimestele tuli üllatuseks- miks poodides on klaasipesuvedeliku hind tõusnud ja see on tugeva lõhnaga! Selle aasta 9. maist võeti vastu direktiiv, et ei tohi enam müüa tuuleklaasi- või jääsulatusvedelikke, mille metanoolisisaldus on suurem kui 0,6 massiprotsenti. See tähendab, et tuuleklaasivedelikule kulub tulevikus rohkem raha, kuna etanooli sisaldavad pesuvahendid on kallimad.

Alguse sai kõik Poolast. Jällegi “tundsid muret” inimeste suhtes, et inimesed ei saaks metanoolist mürgitada, kuid nüüd lõpptarbija peab soetama kallima kuid peaaegu kahjutu toodet. Tuli välja, et keelata on kergem, kui tõsta teadlikkuse ja heaolu tase ühiskonnas.

Lisaks võin öelda, et Brasiilia bioetanooli kasutamine on poliitiliselt kasulikum, kui idanaabrilt osta odava metanooli.

Nüüd tahaks aru saada, kudas see kõik mõjutab lõpptarbijat. Kindlasti tahaks rõhutada, et tegemist ei ole reklaamiga, vaid informatiivse artikliga. Ei ole reklaam, sest artikli autor tegeleb igat tüüpi klaasipesuvedelikke tootmisega, vastavalt kliendi soovidele. Oleme klaasipesuvedelikku tootnud 25 aastat ja omame häid teadmisi selles valdkonnas. Toon välja peamised omadused/punktid, millest lähtudes arvestame vedeliku kõiki eeliseid ja puudusi, sõltuvalt alkoholi tüübist.

Peamised piiritused, klaasipesuvedeliku valmistamiseks on metanool, etanool (puupiiritused) ja isopropanool. Viimast me ei arvesta, kuna Euroopa turul hõimab see ainult 1% kogu klaasipesuvedeliku toodangust. Võrdleme täna klaasipesuvedelikud, mis on valmistatud metanooli ja etanooli baasil.

1. Lõhn

Antud omadus olen teadlikult toonud esikohale, lähtudes sellest, mis klientidele on oluline. Isegi metanoolil on olemas “naturaalne” metanooli lõhn, kuigi lõhnatu klaasipesuvedelik on valmistatud metanooli baasil. Lõhnaga vedelik on valmistatud etanooli baasil. Mida suurem külmumistemperatuur on klaasipesuvedelikul, seda suurem on etanooli sisaldus ja tugevam lõhn.

Paljud tootjad, etanooli lõhna vähendamiseks, lisavad parfüüme – orgaanilisi ühendeid, mis annavad õunalõhna, sidrunilõhna ja külma värskuse lõhna. Alkoholi lõhna ummistamiseks peavad parfüümid olema alkoholist tugevama lõhnaga. St alkoholi lõhn ei kao kuhugi, vaid hingame sisse täiendavat keemiat.

Kokkuvõtteks – lõhna järgi juhib metnoolivedelik.

2. Mürgine/kahjulik

Metanool on mürk. Isegi väike kogus allaneelamisel võib põhjustada surma. Samuti on ta kahjulik silma sattumisel. Kõige tähtsam on hoida lastele kättesaamatus kohas. Kõige parem soovitus, pärast kanistri avamist, valada seda täielikult paaki.

Etanooli baasil klaasipesuvedelikud on samuti keelatud juua. Etanool on denatureeritud. See tähendab, et on lisatud ketoonid, isopropanool ja bitrex (mõru maitse saamiseks).

3. Hind

Metanool on umbes 2 korda odavam kui etanool. Siit järeldub, et etanooli baasil vedelik kallim.

4. Pesemisomadused

Lisaks pindaktiivsetele ainetele (PAV) klaasipesuvedeliku pesemisomadused sõltuvad piiritusest. Siin jällegi võidab metanool. Metanool peseb klaasi paremini ja on ohutum teie kojameestele.

5. Alkoholi kontsentratsioon ja kokkuhoid klaasipesuvedeliku lahjendamisel

Hajun veel ühte müüdi. Oletame, et ostsite klaasipesuvedelik külmumistemperatuuriga -40C. Akna taga ilm ei ole nii pakane ja otsustasite lahjendada seda veega suhtega 50/50. Paljud arvavad, et nüüd on külmumistemperatuur -20C. Nii se ei ole. Kui lahjendasite etanooli baasil vedelikku, siis külmumistemperatuur tuleb -15C, aga kui metanooli baasil, siis külmumistemperatuur on -18C. Külmumistemperatuuri sõltuvus alkoholisisaldusest pole otsene. Klaasipesuvedelikku külmumistemperatuuriga -21C saamiseks on vaja kasutada etanooli rohkem kui metanooli. Seega metanool jällegi on võitjaks.