Magneesiumhüdroksiid (CAS 1309-42-8)

0.00

Magneesiumhüdroksiid on anorgaaniline ühend, mille keemiline valem on Mg (OH) 2. See esineb looduses mineraalse brutsiidina. See on valge tahke aine, mille lahustuvus vees on madal (Ksp = 5,61 × 10−12). Magneesiumhüdroksiid on antatsiidide, näiteks magneesiumpiima, samuti lahtistite tavaline komponent.

CAS: 1309-42-8

Choose An Option...
25 kg kott
Tootekood: - Kategooriad: ,

Kirjeldus

Magneesiumhüdroksiid on ka antiperspirandi komponent. Paiksel kasutamisel on magneesiumhüdroksiid kasulik haavandite (aftoosne haavand) vastu.

Reovee puhastamine
Magneesiumhüdroksiidi pulbrit kasutatakse tööstuslikult happeliste reovete neutraliseerimiseks. See on ka osa kunstlike riffide rajamise Biorocki meetodist.

Tulekindel
Looduslikku magneesiumhüdroksiidi (brusiit) kasutatakse kaubanduses tuleaeglustina. Enamik tööstuslikult kasutatavat magneesiumhüdroksiidi toodetakse sünteetiliselt. [22] Nagu alumiiniumhüdroksiid, on ka tahkel magneesiumhüdroksiidil suitsu summutavad ja leegiaeglustavad omadused. See omadus on tingitud endotermilisest lagunemisest, mille see läbib temperatuuril 332 ° C (630 ° F):

Mg (OH) 2 → MgO + H20
Reaktsioonis neeldunud soojus aeglustab tulekahju, viivitades seotud aine süttimist. Vabanenud vesi lahjendab põlevaid gaase. Magneesiumhüdroksiidi leegiaeglustina kasutatakse tavaliselt kaablisolatsiooni lisaaineid (st kvaliteetsete autode, allveelaevade, Airbus A380, Bugatti Veyroni ja PlayStation 4, PlayStation 2 jt kaableid), isolatsioonplaste, katusekatteid (nt London Olympic Staadion) ja mitmesuguseid leegiaeglustavaid katteid. Teised mineraalsed segud, mida kasutatakse sarnastes tuleaeglustites, on huntiidi ja hüdromagnesiidi looduslikud segud.

Lisainfo

Mõõtmed -
Saadaval kogused

25 kg kott