1-metoksü-2-propanool (CAS 107-98-2)

0.0075.00

Muud nimetused: 1-metoksü-2-propanool, metoksüpropanool, propüleenglükoolmonometüüleeter
Kirjeldus:
Metoksüpropanool on värvitu, veega segunev, nõrga alkohoolse lõhna ja mõõduka lenduvusega vedelik. Metoksüpropanool seguneb hästi vee ja muude orgaaniliste lahustitega, lahustab hästi palju orgaanilisi aineid, metoksüpropanool võib toimida paljude glükoolide asendajana (E-seeria).
Metoksüpropanooli kasutatakse trükivärvide lahustina: see tagab hea lahustuvuse paljudele vaigudele, sealhulgas akrüül-, epoksü-, alküüd-, polüester-, nitrotselluloos- ja polüuretaanvaigud.

CAS: 107-98-2

Tootekirjaldus TDS

Choose An Option...
0,5 L metall pudel
5 L plastkanister
10 L plast kanister
20 L metall kanister UN
25 L plastkanister
200 L (Ei sisalda konteineri hinda)
500 L (Ei sisalda konteineri hinda)
1000 L (Ei sisalda konteineri hinda)

Kirjeldus

Rakendus ja kasutamine:
Metoksüpropanool on väga lenduv ning parandades tintide ja trükivärvide lahustina, parandab see mõnede pigmentide ja värvainete märgatavust. Sellel on hea lahustumisvõime nitrotselluloosi, klooritud kummi, polüvinüülatsetaadi, polüvinüülbutüraali, ketooni ja ketoonformaldehüüdvaigude, šellaki, kampoli, fenooli, melamiini ja karbamiid-formaldehüüdvaigude, alküüdvaikude ja polümetakrülaatide, polümetakrülaatide suhtes. vinüülkloriidi kopolümeerid. Nagu atsetoon lahustina, ei lahusta see kopaalkummi, kummi, tselluloosatsetaati, polüstüreeni, polüvinüülalkoholi ja polüvinüülkloriidi.
Nõrga meeldiva lõhna tõttu on metoksüpropanool ülimalt sobiv kasutada puidu, paberi ja metalli katmiseks mõeldud nitrotsellulooslakkides. Mõõdukalt lenduva lahustina parandab see värvi läbilaskvust, voolavusomadusi ja värvkatete läiget; see hoiab ära ka hägustumise ja pinna defektid, nagu mullid ja kalasilm. Seetõttu on materjal, nagu lahusti p 646, on ka väga oluline component eduka töö jaoks. Metoksüpropanooli lisamine ei pikenda värvisüsteemide kuivamisaega. See suurendab lahjendatavust odavate lahustitega, vähendab ja stabiliseerib värvi viskoossust ning parandab värvi peitmisomadusi.
Metoksüpropanool põhjustab värvi vähest paistetust, seega soodustab see värvi lisamist eelmistele kihtidele. Seda kasutatakse trükivärvides (flekso-, sügavtrükipakendis) lahustina läike ja voolavuse parandamiseks. Tänu headele lahustite omadustele värvainete osas ja pigmendi märgamise võimele, suurendab see trükivärvide värvi.
Füüsikalised omadused
Keemistemperatuur +117 ⁰C

Lisainfo

Kaal -
Saadaval kogused

0,5 L metall pudel, 5 L plastkanister, 10 L plast kanister, 20 L metall kanister UN, 25 L plastkanister, 200 L (Ei sisalda konteineri hinda), 500 L (Ei sisalda konteineri hinda), 1000 L (Ei sisalda konteineri hinda)