Desinfitseerimisvahend pindadele ja kätele.

Desinfitseerimisvahend pindadele ja kätele.

Antud informatsioon ei tohi olla saladus. Seoses Koroonaviiruse levikuga on kasvanud huvi desinfitseerimisvahendite vastu. Piirituse/alkohooli kättesaadavus ja kasutamine majapidamises desinfitseerimisvahendina, aitab hoida kodus ruumid puhtana ja takistab haiguse levikut. Aga tähtis on meelespidada, et antud vedelik on tuleohtlik ja seda peab hoidma laste kättesamatus kohas.

Desinfitseerimisvahend koos glütseriiniga – mis kaitseb naha kuivamise eest, pindade desinfitseerimisel võib jäta kergelt kleepuva kihi. Kui kasutada universaalset pindade jaoks desinfitseerimisvahendit, siis ta võib kergelt kuivatada nahka, kuid saab kasutada pärast käte desinfitseerimist niisutavat kreemi!

Piiritusepõhine desinfitseerimisvahend (etanool, isopropanool) on tavapärastest pesuainetest tõhusam. Nahk talub antiseptikut piiritusebaasil paremini, kui seebi ja veega pesemist.

Arvatake, et mida vähem on alkohooli lõhna, seda vähem kahjulik aine on. Tegelikuses on vastupidi. Lõhnatu alkohol – metanool on puhas mürk. Etanool omab tugevat alkohooli/viina lõhna. Isopropüülalkohol omab teravat lõhna, kuid on kõige tõhusam desinfitseerimisvahend. Kahjuks poest viin ei saa olla hea desinfitseerimisvahend, kuna alkohooli sisaldus on oluliselt väiksem kui 80%.

Geel on mugav ja moodne, kuid kirurgid geeli ei kasuta. MIks nii on? Geeli valmistamiseks peate lisama karbomeeri(paksendajat). Pikaajalisel kasutamisel karbomeer võib põhjustada allergilist naha reaktsiooni ja ei ole soovitatav rasedatele. See tähendab, mida vähem keemiat, seda parem.

WHO soovitab aintiseptikuna kasutada ainet, mille etanooli sisaldus on 80% või isopropanooli sisaldus on 75%(kallim tooraine), samuti on 3% vesinikperoksiidi ja veidi üle 1% glütseriini(või mõne muu nahaniisutaja). Teil on nüüd teadmised/võimalused valmistada desinfitseerimisvahendit endale ise või osta juba valmis segatud aine, otse tootjalt! Pole mõtet maksta 100 ml eest 10 eurot.

* Kõik alkohooli sisaldusega ained on vaja hoida laste kättesaamatus kohas
**Tähelepanu! Piiritused on väga tuleohtlikud!

HIljem desinfitseerimisvahendit võimalik kasutada näiteks söe süütevedelikuna.

  1. MasterChem E80 käte desinfitseerimisvahend
  2. MasterChem IE80 universaalne desinfitseerimisvahend
  3. MasterDes Pro E80 on universaalne pindade ja ruumide desinfitseerimisvahend